16 maja 2023 Piotr Sobiecki

XCAD Network

Xcad Network to platforma, która ma zapewnić twórcom treści dodatkowe opcje zarabiania, jednocześnie pomagając mniejszym twórcom korzystać z algorytmów YouTube w rozwijaniu ich kanałów. (wtyczka przeglądarkowa YT jeszcze nie dostępna )

Platforma oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań, które pomagają twórcom nawiązać bliższe relacje z odbiorcami, wzmocnić ich społeczność i zbudować dodatkowe źródła przychodów. Oprócz tego Xcad Network oferuje platformę edukacyjną, która zapewnia szereg przewodników i zajęć stworzonych przez uznanych YouTuberów — pomagając początkującym twórcom uzyskać największe szanse na sukces.

Token XCAD działa na sieci Ethereum , BSC, Polygon, Zilliqa i Metis. Token odgrywa kluczową rolę w ekosystemie sieci Xcad, ponieważ jest walutą bazową platformy Xcademy, Xcad DEX i tokenem zarządzania platformą. Użytkownicy będą mogli stakować swoje tokeny XCAD w połączeniu z unikalnymi tokenami Content Creator dzięki wbudowanej farmie XCAD.

Dzięki Xcad Network twórcy mogą uruchomić własny token, który może zostać wykorzystany jako nagroda dla fanów. Twórcy będą również mogli wybić niewymienne tokeny (NFT), które mogą reprezentować praktycznie wszystko — takie jak kultowe momenty ich kariery, konkretne filmy, prawa do wykupu towarów i inne.

Użytkownicy będą mogli zdobywać tokeny fanów od swoich ulubionych twórców, po prostu oglądając co najmniej 80% ich filmu lub angażując się w kanał w inny sposób — na przykład zostawiając wysokiej jakości komentarze lub udostępniając film.

Tokeny Creator można wymienić na XCAD na zdecentralizowanej giełdzie Xcad (DEX) — które następnie mogą być używane do interakcji z różnymi narzędziami DeFi lub wymieniane na inne tokeny Content Creator/NFT.

Chociaż tokeny XCAD, tokeny nagród Content Creator i NFT są oparte na technologii blockchain, Xcad Network utrzymuje to w tle, zapewniając, że wielu użytkowników platformy może nawet nie wiedzieć, że wchodzą w interakcję z kryptowalutą. Ma to na celu zminimalizowanie barier wejścia, przy jednoczesnym zapewnieniu bardziej zaawansowanym użytkownikom możliwości wykorzystania ich tokenów na zewnętrznych platformach DeFi, jeśli jest to pożądane, za pomocą trybu zaawansowanego przełączania użytkownika.


1. Informacje podstawowe

2. Tokenomia – Całkowita ilość tokenów – 198 984 434

 – Ilość tokenów w obiegu – 24 128 296

3. Portfele

  • Portfel przeglądarkowy – XCAD wallet wkrótce Zilpay, MetaMask,
  • Portfel mobilny – TrustWallet, i wszystkie multiwallety pozwalające dodać token po numerze kontraktu
  • Portfel desktopowy – wszystkie multiwallety pozwalające dodać token po numerze kontraktu
  • Portfele sprzętowe – Ledger

4. Social Media / Marketing

5. Ekosystem / Ekonomia

6. Team

Link do całego Teamu

7. Ceny

  • ATH – 9,06 usd (20-01-22)
  • ATL – 0,5 usd (21-07-21)
  • Aktualna cena – 3,47 usd (26-05-22)
  • Miejsce w Market Capie – 317 (26-05-22)