W sekcji tej znajdziesz spis literatury, do której warto zajrzeć, gdy zaczynasz swoją przygodę ze światem kryptowalut i technologii blockchain. Dodatkowo znajdziesz linki do recenzji i zakupu książek. 

Klikając na grafikę okładki zostaniesz skierowany do sklepu, w którym możesz nabyć daną książkę (jeżeli książka jest w sprzedaży).

Nie zapominamy także o rynku tradycyjnym, z którym rynek kryptowaluty jest bardzo mocno powiązanych. W dodatkowej sekcji znajdziesz książki z tej dziedziny, które warto przeczytać. Na deser dostajesz także sekcję “INNE” czyli wszystkie inne książki, które warto przeczytać. 

KRYPTOWALUTY, DLT I BLOCKCHAIN

Kamil Predecki - Encyklopedia Kryptowalut - Kryptospekulacje

“Encyklopedia Kryptowalut – Kryptospekulacje” – to pozycja dla każdego kto szuka praktycznej wiedzy o kryptowalutach. Nie ma w dziedzinie finansów, rynku, który daje tyle okazji inwestycyjnych do zarobienia co rynek kryptowalut. Równocześnie nie ma też drugiego tak ryzykownego aktywa, jakimi są kryptowaluty. Przez ostatnie 5 lat poznałem już chyba każdą dziedzinę tego rynku. Okazuje się, że w każdej z nich dochodzi do pewnych spekulacji. Spekulacja informacją, spekulacja ceną, spekulacja czasem, spekulacja kosztami produkcji. Wszędzie ktoś na kimś próbuje zarobić. Statystyka niestety nie stoi po Twojej stronie. Długoterminowo z rynku utrzymuje się tylko 10% osób. Wierzę, że ta książka pozwoli Ci dołączyć do tego wąskiego grona. Miłego czytania 🙂

Ilość stron: 300
Okładka: miękka
Cena: 99zł.
Książkę kupisz TUTAJ

Dr Paweł Opitek - Funkcjonowanie instrumentów finansowych w oparciu o technologię blockchain

Książka zawiera wiele wypowiedzi ekspertów, nie jest też czysto prawnicza, ale szeroko podejmuje tytułowe zagadnienia dotyczące instrumentów finansowych wykorzystujących technologią blockchain. Książka w formie elektronicznej.

Tytuł oryginału: Funkcjonowanie instrumentów finansowych w oparciu o technologię blockchain
Ilość stron: 246
Forma elektroniczna do pobrania za darmo TUTAJ

RAFAŁ ŁAPAĆ - JAK BEZPIECZNIE I BEZ POŚPIECHU WEJŚĆ W ŚWIAT KRYPTOWALUT

Ktoś kiedyś powiedział, że ucząc się na własnych błędach, wyciągając wnioski z własnego doświadczenia uczymy się najwięcej. Dlatego widząc dużą potrzebę motywacji i wiedzy, u osób stawiających swoje pierwsze kroki w dziedzinie inwestowania, zdecydowałem się, podzielić swoją wiedzą i wydać książkę pt. „Jak bezpiecznie i bez pośpiechu wejść w świat kryptowalut?”. To zbiór usystematyzowanej wiedzy, która pozwoliła mi rozwinąć się w tej branży. Skupia się na problemach i zagrożeniach, z jakimi musimy się zmierzyć, jeśli myślimy o wejściu w tej świat, zawiera wiele porad, ale też uczy samodzielnego analizowania i znajdowania rozwiązań. To nie poradnik z gotowymi rozwiązaniami, a podręcznik solidnej wiedzy, by nauczyć się zasad tej branży.

Książka daleka jest od sztywnych definicji, została napisana tak, aby w prosty sposób omówić trudne kwestie. To książka jakiej jeszcze na rynku, w tej branży nie było! To połączenie wielu lat wiedzy i doświadczenia.

Dedykowana dla osób już działających w branży, a szczególnie dla osób, które dopiero zastanawiają się na czym ten świat jest zbudowany.

Ilość stron: 345
Okładka: twarda
Cena: 69zł.
Książkę kupisz TUTAJ

The Book Of Satoshi: The Collected Writings of Bitcoin Creator Satoshi Nakamoto

The Book of Satoshi provides a convenient way to parse through what Bitcoin’s creator wrote over the span of the two years that constituted his “public life" before he disappeared from the Internet ... at least under the name Satoshi Nakamoto. Beginning on November 1st 2009 with the publication of the seminal paper describing Bitcoin, this public life ends at about the time PC World speculated as to a possible link between Bitcoin and WikiLeaks, the infamous website that publishes leaked classified materials. Was there a connection? You be the judge.

Nakamoto’s true identity may never be known. Therefore the writings reproduced here are probably all the world will ever hear from him concerning Bitcoin’s creation, workings, and theoretical basis. Want to learn more about Bitcoin? Go directly to the source—the writings of the creator himself, Satoshi Nakamoto!

Ilość stron: 394
Okładka: twarda i miekka
Cena: 82-150 zł.
Książkę kupisz TUTAJ

KAMIL PREDECKI - ENCYKLOPEDIA KRYPTOWALUT

Książka Kamila jest idealna, dla każdej początkującej osoby. Kamil przedstawia wszystkie aspekty świata kryptowalut i technologii blockchain, nie pomijając żadnego z nich.

Recenzję wideo książki znajdziesz tutaj.

Ilość stron: 314
Okładka: miękka
Cena: 59zł.

KRZYSZTOF BIELECKI - ABC BLOCKCHAINA

Opis wkrótce

Recenzję wideo książki znajdziesz tutaj.

Ilość stron: 907
Okładka: miękka

Książka jest darmowa i nie można jej kupić.

BITCOIN FENIKS - W GŁOWIE TWÓRCY BITCOINA

Jeżeli chcesz poznać historię króla kryptowalut - Bitcoina, jego blaski i cienie, a także wojnę o kierunek jego rozwoju to tak pozycja jest w sam raz dla Ciebie. W swoich dziele - Bitcoin Feniks przedstawia wszystko co dotyczy Bitcoina krok po krok, od samego początku, aż do czasów obecnych.

Polecana w szczególności ludziom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Bitcoina.

Recenzję wideo książki znajdziesz tutaj.

Ilość stron: 336
Okładka: miękka
Cena: 69zł.

MICHAŁ GRZYBKOWSKI, SZCZEPAN BENTYN - KRYPTOWALUTY

Opis wkrótce

Recenzję wideo książki znajdziesz tutaj.

Ilość stron: 284
Okładka: twarda
Cena:

ANDREAS M. ANTONOPOULOS - BITCOIN DLA ZAAWANSOWANYCH

Książka ewangelisty Bitcoina, Andreasa Antonopoulosa skierowany głównie do zaawansowanych osób w świecie kryptowalut, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę o królu kryptowalut.

Tytuł oryginału: Mastering Bitcoin
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Cena:

BEN MEZRICH - BOGOWIE BITCOINA

Pełna dramatyzmu książka oparta na dziesiątkach wywiadów, setkach źródeł i tysiącach dokumentów, w tym aktach spraw sądowych. Opowiada historię znanych braci - Tylera i Camerona Winklevossów i ich przygody ze światem kryptowalut. Książka jest kontynuacją bestselleru "Miliarderzy z przypadku" tego samego autora.

Tytuł oryginału: Bitcoin Billionaires
Ilość stron: 384
Okładka: miękka
Cena: ~25 PLN

VIJAY BOYAPATI - DLACZEGO BITCOIN

Książka przedstawia teorię pieniądza oraz obnaża anatomię Bitcoina w sposób zwięzły i przejrzysty.

Ilość stron: 160
Okładka: miękka
Cena: ~29 PLN

PAWEŁ OKSANOWICZ - BIAŁA KSIĘGA BLOCKCHAIN

Książka odpowiada na pytania jaki wpływ będzie miał blockchain na losy firm, modeli biznesowych, systemów finansowych i pojedynczych ludzi.

Ilość stron: 218
Okładka: miękka
Cena: ~50 PLN
Wydawnictwo Naukowe PWN

Bitcoin. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty

Bitcoin zapisał się w historii finansów jako realizowany na skalę światową eksperyment, którego sukces okazał się zaskoczeniem dla wielu uczestników rynku finansowego. W książce w przystępny i wyczerpujący sposób przedstawiono płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty bitcoin. Starannie przemyślany układ pracy prowadzi Czytelnika od zagadnień teoretycznych, rozprawiających się z kluczowymi wątpliwościami w zakresie klasyfikowania bitcoina, poprzez prezentację zasad funkcjonowania systemu tej kryptowaluty, aż do stopniowego odsłaniania jej zastosowań praktycznych.

W publikacji przedstawiono Czytelnikowi:
- systematyzację wiedzy teoretycznej w obszarze pieniądza cyfrowego, obejmującą definicję pojęcia kryptowaluta i kryptowaluta bitcoin,
charakterystykę polskich użytkowników bitcoina oraz cele wykorzystywania przez nich kryptowaluty,
- determinanty rozpoczęcia akceptowania płatności w bitcoinach w handlu elektronicznym,
- uwarunkowania i perspektywy rozwoju płatniczego i inwestycyjnego zastosowania bitcoina.

Ilość stron: 266
Okładka: miękka
Cena: ~59 PLN
Wydawnictwo: CeDeWu Sp. z o.o.

MICHAEL CARAS - NASZ PIENIĄDZ BITCOIN

Dzieci mieszkające w Bitkowicach wspomagają się nawzajem w zaspokajaniu swoich potrzeb i pragnień poprzez wymienianie się rozmaitymi dobrami oraz usługami. Po jakimś czasie dostrzegają, że potrzebują narzędzia, dzięki któremu mogłyby handlować ze sobą w łatwiejszy i wygodniejszy sposób. Podczas gdy one eksperymentują z różnymi formami pieniądza, do miasteczka wprowadza się tajemniczy chłopiec, który proponuje im zupełnie nowe rozwiązanie…

Nasz pieniądz Bitcoin to opowieść dla Czytelników w każdym wieku. W niezwykle prosty i czytelny sposób pomaga odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego Bitcoin?”.

Ilość stron: 30
Okładka: twarda
Cena: ~39 PLN
Wydawnictwo: Freedom Publishing

PIOTR WÓJCIK, TOMASZ KABAROWSKI - KRYPTOWALUTY OD ZERA

Czy naprawdę da się zarobić majątek na kryptowalutach? Jak wygląda krypto-kot, za którego zapłacono 172 tys. dolarów? Jak bogaty jest twórca bitcoina?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce "Kryptowaluty od zera".

Autorzy w przystępny, a zarazem frapujący sposób przedstawiają w niej historię i mechanizm działania kryptowalut oraz technologii blockchain. To doskonała pozycja dla wszystkich ciekawych świata i nowoczesnych technologii, które rewolucjonizują naszą rzeczywistość. Bez względu na to, czy złapałeś już bakcyla inwestowania czy dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami, ta książka przybliży ci najważniejsze kwestie związane ze światem walut cyfrowych. A co zrobisz z tą wiedzą, zależy już tylko od ciebie!

Ilość stron: 81
Okładka: miękka
Cena: ~23 PLN
Wydawnictwo: Novae Res

Dr Paweł Opitek - Funkcjonowanie instrumentów finansowych w oparciu o technologię blockchain

Książka zawiera wiele wypowiedzi ekspertów, nie jest też czysto prawnicza, ale szeroko podejmuje tytułowe zagadnienia dotyczące instrumentów finansowych wykorzystujących technologią blockchain. Książka w formie elektronicznej.

Tytuł oryginału: Funkcjonowanie instrumentów finansowych w oparciu o technologię blockchain
Ilość stron: 246
Forma elektroniczna do pobrania za darmo TUTAJ

RYNEK I FINANSE

Hongbing Song - Wojna o Pieniądz - Prawdziwe źródła kryzysów finansowych

Skąd się biorą kryzysy finansowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba postawić kilka innych: kto kontroluje emisję waluty? Kto zyskuje na inflacji? Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie? Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?.

Tytuł oryginału: 货币战争
Ilość stron: 324
Okładka: miękka
Cena: ~32 PLN

Jakub Mościcki - Nie Inwestuj

To pierwsza książka o tym czego nie robić i jak nie dać się nabrać na piękne słowa sprzedawców marzeń. Pierwsza książka, która pokazuje, że najczęściej wychwalana wszędzie "wolność finansowa", oznacza uwolnienie Ciebie od twoich finansów. Pierwsza książka, która nie obieca Tobie żadnego zysku, ale ochroni przed potężnymi stratami. Zobaczysz jak rynek finansowy wygląda od tej ciemnej strony i zapewne nie spodoba Ci się to co zobaczysz.

Tytuł oryginału: NIe Inwestuj
Ilość stron: 188
Okładka: miękka
Cena: ~79 PLN

Edwin Lefèvre - Wspomnienia Gracza Giełdowego

Biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów - Jesse Livermoore'a

Tytuł oryginału: Wspomnienia Gracza Giełdowego
Ilość stron: 436
Okładka: miękka
Cena: 70-80 PLN

Marek Zmysłowski - Goniąc czarne jednorożce

W swojej autobiografii Zmysłowski z dystansem i humorem pokazuje, jak wygląda robienie biznesów, czasem niebezpiecznych, „od kuchni” oraz z reporterskim biglem kreśli barwny obraz ukochanego kontynentu, jakim stała się dla niego Afryka.

Tytuł oryginału: Goniąc czarne jednorożce
Ilość stron: 384
Okładka: miękka
Cena: 19-30 PLN

Ludwig von Mises - Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii

Książka, która czekała na polskie wydanie prawie 60 lat (pierwsze wydanie oryginału Human Action 1949). Opus magnum nestora austriackiej szkoły ekonomii Ludwiga von Misesa. Chłodna, rzeczowa rozprawa z socjalizmem, interwencjonizmem i wszelkimi odmianami pseudoekonomii.

Tytuł oryginału: Human Action
Ilość stron: 778
Okładka: miękka
Cena: b/d PLN

Jesse Livermoore – Boy Plunger – człowiek, który przechytrzył Wielki Krach

Darmowa książka o jednym z największych spekulantów w historii rynku wydana dzięki uprzejmości fundacji Trading Jam

Darmową, elektroniczną wersję książki możesz pobrać ze strony sklep.tradingjam.pl i korzystać z niej na własny użytek. Czytajcie, uczcie się, wyciągajcie wnioski. Wszystko za darmo, bo za darmo to uczciwa cena. Nie sprzedawajcie i nie kopiujcie, bo to nieładnie.

Po prawniczemu: Niniejsze tłumaczenie stanowi utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) i jest chronione prawem autorskim, które przysługuje Rafałowi Zaorskiemu. Powielanie, rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób na jakichkolwiek polach eksploatacji, włącznie z kopiowaniem, przedrukiem, foto- kopiowaniem, digitalizacją, jak również dalsze rozpowszechnianie w Internecie tłumaczenia bez pisemnej zgody Właściciela praw jest zabronione. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie tłumaczenia lub jego części bez pisemnej zgody Właściciela praw w innych celach niż własny użytek osobisty stanowi naruszenie prawa. Wykorzystanie tłumaczenia w celu jego cytowania jest dozwolone na warunkach i w zakresie określonym przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z obowiązkowym podaniem źródła cytatu.

prawa do tłumaczenia i mecenat Rafał Zaorski

Holcombe Randall G. - Austriacka szkoła ekonomii

Książka skierowana do osób, które nie dysponują głęboką wiedzą na temat szkoły, ale chcą zrozumieć. Czym charakteryzują się jej metody i idee. Wprowadzenie jest "rozszerzone", ponieważ zakłada, że czytelnicy mają już jakieś doświadczenie w dziedzinie ekonomii, ale wciąż pozostaje "wprowadzeniem", ponieważ nie wymaga żadnej wiedzy o szkole austriackiej.

Tytuł oryginału: The Great Austrian Economists
Ilość stron: 208
Okładka: miękka
Cena: 42 PLN

Frederic Bastiat - Lekcja zdrowego rozsądku

Lekcja zdrowego rozsądku to najlepsze z najlepszych pamflety i eseje wielkiego francuskiego pisarza i demaskatora interwencjonistycznych iluzji, Frédérica Bastiata (1801-1850).

Bastiat w sposób rzeczowy, ze swadą i humorem, ale przede wszystkim z żelazną logiką, obnaża iluzję możliwości budowy zamożnego społeczeństwa z pogwałceniem praw ekonomii, a przede wszystkim wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Tytuł oryginału: b/d
Ilość stron: b/d
Okładka: miękka
Cena: b/d PLN

Frederic Bastiat - Co widać i czego niewidać

Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.

Tytuł oryginału: b/d
Ilość stron: 57
Okładka: miękka
Cena: 10 PLN

Frederic Bastiat - Państwo

"(...) Bastiat stawia niezwykle ważną kwestię, od rozstrzygnięcia której zależą wybory ideologiczne. Słusznie krytykując i mnogość i nieuniknioną w tej sytuacji sprzeczność oczekiwań wobec państwa, wzywa do zastanowienia, czy państwo, ze względu na to, czym jest naprawdę, jest w ogóle zdolne do ich spełnienia" (ze wstępu Stanisława Michalkiewicza)"

Tytuł oryginału: b/d
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Cena: 10 PLN

Henry Hazlitt - Ekonomia w jednej lekcji

Książka Hazlitta pozwala czytelnikowi zrozumieć podstawowe zagadnienia ekonomiczne, a zwłaszcza wyrobić sobie pogląd na tematy powszechnie dziś dyskutowane: na czym powinna polegać rola rządu w gospodarce, jak chronić przemysł, jakie są skutki ceł, regulacji cen, robót publicznych, jaka jest rola związków zawodowych itd.

Tytuł oryginału: Economics in one lesson
Ilość stron: 244
Okładka: miękka
Cena: b/d

Callahan Gene - Ekonomia dla normalnych ludzi

Książka w sposób wyczerpujący opowiada o dorobku ekonomistów austriackich, dla których najważniejsze było to, aby nie zatracić głównego celu ekonomii - służenia ludziom. Przedstawiciele szkoły austriackiej, do której należeli m.in. Ludwig von Mises oraz Carl Menger, podkreślali, że zachodzące na rynku procesy charakteryzują się dynamiką i niepewnością. Stale zmieniająca się sytuacja nie pozwala na osiągnięcie równowagi. Takie warunki, według prezentowanego poglądu, sprzyjają rozwojowi wolnego rynku. Polityka nie powinna ingerować w funkcjonowanie produkcji, lecz dbać o istnienie zasad, wokół których skupia się wolny rynek.

Tytuł oryginału: Economics for Real People
Ilość stron: 362
Okładka: miękka
Cena: 32 PLN

Murray Newton Rothbard - Ekonomia wolnego rynku

Ekonomia wolnego rynku jest jednym z ostatnich prawdziwych traktatów ekonomicznych. Jest książką, dzięki której inteligentny laik może poznać najważniejsze tematy poruszane w teorii ekonomii. Można ją polecić zarówno studentom, rozpoczynającym przygodę z ekonomią, jak i ludziom zaznajomionym z większą częścią ogólnej teorii ekonomii. Jak większość nauczycieli wie, nic tak nie rozwija i nie inspiruje do dalszych badań jak możliwie proste wyjaśnienie zagadnienia słuchaczowi.

Tytuł oryginału: Man, Economy and State
Ilość stron: 832
Okładka: twarda
Cena: 140 PLN

Adam Zaremba - Giełda. Podstawy Inwestowania

Adam Zaremba jest ekonomistą i komentatorem rynków giełdowych, pracuje także jako doradca inwestycyjny. Swoje wykształcenie ekonomiczne zdobywał na uczelniach w Europie, Chinach i USA. Jest autorem wielu publikacji dotyczących rynków finansowych i książek o tematyce inwestorskiej, w których dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w grze na giełdzie.

Tytuł oryginału:Giełda. Podstawy Inwestowania
Ilość stron: 264
Okładka: miękka
Cena: 40 PLN

INNE KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Kei-Fu Lee - Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata

Czy maszyny rzeczywiście niedługo zastąpią ludzi? Jaki to będzie miało wpływ na nasze życie i kto najbardziej na tym skorzysta? Kai-Fu Lee, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji (SI) opisuje fascynującą rywalizację pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie nowych technologii i wpływ tego współzawodnictwa na resztę świata.

Lee, były szef Google na Chiny, obecnie pracujący dla chińskich firm, opisuje nowy porządek i rozkład sił pomiędzy Państwem Środka a Doliną Krzemową, w którym przewaga Amerykanów wcale nie jest oczywista. Zwraca też uwagę, że ogromne zmiany i rozwój technologii oznaczają nie tylko stały postęp i dobrobyt ludzkości, ale również dylematy etyczne czy zagrożenia miejsc pracy, a co za tym idzie – pogłębienie nierówności społecznych. Autor proponuje rozwiązania, które moglibyśmy zastosować, by stawić czoła nadchodzącym zmianom – być może najbardziej dramatycznym w historii człowieka.

Tytuł oryginału: brak danych
Ilość stron: 304
Okładka: miękka
Cena: ~24 PLN

GEORGE ORWELL - Rok 1984

Rok 1984 to dys­to­pij­na po­wieść Geo­r­ge­'a Or­wel­la, wy­da­na w 1949 roku. Jest ona ostrze­że­niem przed to­ta­li­ta­ry­zmem, na­pi­sa­nym pod wpły­wem do­świad­czeń pi­sa­rza z woj­ny do­mo­wej w Hisz­pa­nii. Ze­tknął się on tam z re­alia­mi sys­te­mu ko­mu­ni­stycz­ne­go, w jego sta­li­now­skiej po­sta­ci. Au­tor opi­su­je w swo­jej po­wie­ści fik­cyj­ną rze­czy­wi­stość, w któ­rej świat zdo­mi­no­wa­ny jest przez trzy wiel­kie, to­ta­li­tar­ne re­żi­my. Głów­ny bo­ha­ter, Win­ston Smith jest miesz­kań­cem Lon­dy­nu, wcho­dzą­ce­go w skład Oce­anii. Jego co­dzien­ne ży­cie jako sze­re­go­we­go człon­ka Par­tii wy­peł­nia ago­nal­ne po­czu­cie bez­na­dziei. W prze­ci­wień­stwie do in­nych miesz­kań­ców nie po­tra­fi się do­sto­so­wać do pa­nu­ją­ce­go sys­te­mu. Ku­pu­je więc nie­le­gal­nie pa­mięt­nik. Wkrót­ce sta­nie przed moż­li­wo­ścią zre­ali­zo­wa­nia swo­je­go bun­tu.

Tytuł oryginału: Nineteen Eighty-Four
Ilość stron: 352
Okładka: twarda
Cena: ~10 PLN

Friedrich Nietzsche - Tako rzecze Zaratustra

W „Tako rzecze Zaratustra” można znaleźć najbardziej znane motywy twórczości Nietzschego: chrześcijańsko-humanistyczny konflikt dobra ze złem oraz krytykę kultury i dotychczasowego systemu wartości, motyw woli mocy, ideę wiecznego powrotu czy w końcu utopijną ideę nadczłowieka jako określenie ideału indywidualnej osobowości.

Tytuł oryginału: Also sprach Zarathustra
Ilość stron: 300
Okładka: miękka
Cena: 8-11 PLN

Bruce Dickinson. Do czego służy ten przycisk? Autobiografia

Wspomnienia wokalisty legendarnego zespołu Iron Maiden. Oto prawdziwy Bruce Dickinson – biznesmen, pilot, szermierz, prezenter, twórca tekstów, książek, scenariuszy oraz ikona heavy metalu

Frontman Iron Maiden to wokalista obdarzony głosem wprawiającym świat w drżenie, a prywatnie człowiek, który nie boi się sprawdzać, do czego służy ten czy inny „przycisk” – kiedy nie gra koncertów, pilotuje i serwisuje samoloty pasażerskie, wygłasza elektryzujące mowy motywacyjne, pisze książki, warzy piwo i święci sukcesy podczas zawodów szermierczych. Istny człowiek renesansu!

Lektura obowiązkowa dla fanów Iron Maiden i muzyki rockowej, ale również dla tych, którzy cenią interesujące, życiowe historie.

Tytuł oryginału: What Does This Button Do?
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Cena: 30-40 PLN

Aldous Huxley - Nowy wspaniały Świat

Akcja dzieje się w 2540 roku. Nowa, idealna cywilizacja przyszłości całkowicie pozbawiona jest emocji. Ludzie żyją w luksusie i oddają się przyjemnościom. Wszyscy obywatele są szczęśliwi dzięki specjalnemu narkotykowi soma, którego przyjmowanie jest obowiązkowe. Ludzie przestali być żyworodni, młode pokolenia powstają w laboratorium, które czuwa nad tym, by nowy organizm odpowiadał potrzebom społeczeństwa. Dzieci wychowują specjalne ośrodki, które od małego mają ich odpowiednio kształtować na członków grup społecznych, którym przypisane są konkretne funkcje i zadania. Seks jest wszechobecny i praktykowany od najmłodszych lat, a zasadą społecznego działania nie jest pokonywanie trudności, lecz ucieczka przed nimi.

Tytuł oryginału: Brave New World
Ilość stron: 256
Okładka: miękka
Cena: 25 PLN

SUN TZU – Sztuka Wojny

Sztuka wojny Sun Tzu i Metody wojskowe Sun Pina to kanon literatury militarystycznej. Liczące około 2500 lat traktaty zadziwiają swoją ponadczasowością i walorami poznawczymi. Z każdego odtworzonego i przetłumaczonego przez współczesnych badaczy zdania bije ogromna wiedza mająca zastosowanie nie tylko na prawdziwym polu bitwy, ale także w wielu innych sferach życia - w walce o rynek toczonej między przedsiębiorstwami, w motywowaniu ludzi do wydajniejszej pracy czy w rozwiązywaniu osobistych problemów. To wszystko dzięki dualnemu charakterowi rad udzielanych przez tych dwóch wielkich strategów - dosłownemu i metaforycznemu. Dlatego współcześni czytelnicy nie muszą znać historii starożytnej chińskiej wojskowości, aby skorzystać z potencjału, jaki kryją w sobie myśli dwóch wielkich przedstawicieli rodziny Sun.

Tytuł oryginału: Art Of War
Ilość stron: 320
Okładka: miękka
Cena: 26 PLN

Robert B. Cialdini, Noah Goldstein , Steve Martin - TAK! 60 sekretów nauki perswazji.

Autorami są najlepsi na świecie specjaliści od wywierania wpływu na ludzi. Ich książki rozeszły się na całym świecie w ponad 4 milionach egzemplarzy. TAK! 60 sekretów nauki perswazji zawiera mnóstwo cennych wskazówek, których nie powinieneś przegapić. Wszystkie są oparte na naukowych podstawach i pomogą ci rozwinąć umiejętność perswazji.

Niezależnie od tego, czy chcesz, by ktoś dał ci awans, zażył lekarstwo, przestał wnosić do domu błoto na butach czy zagłosował na ciebie, z książki dowiesz się, w jaki sposób niewielkie zmiany w zachowaniu mogą mieć ogromny wpływ na twój sukces.

Tytuł oryginału: YES! 60 secrets from the science of persuasion
Ilość stron: 304
Okładka: miękka
Cena: 28-40 PLN

Ayn Rand - Atlas Zbuntowany

Wciągająca powieść, która opowiada o buncie, zmieniającym oblicze świata. Przekonaj się, co będzie, gdy jednostka postanowi przeciwstawić się temu, czego pragnie społeczeństwo.

"Atlas zbuntowany" to powieść science fiction, która zaskakuje czytelników od wielu lat. Dagny Taggart jest zastępcą prezesa sieci kolejowej i na jej barkach spoczywa konieczność zamawiania nowych torów. Swoje zamówienie złożyła u Hanka Reardena, który jest ambitnym hutnikiem. To ON wynalazł zupełnie nowy towar, który postanowił wprowadzić do obiegu. Chodzi tu o metal Reardena, będący prawdziwą innowacją na rynku. I choć wszyscy wokół nie podzielają jego entuzjazmu, nie chcąc korzystać z tego towaru, Dagny i tak zamawia towar u Reardena.

Niespodziewanie okazuje się, że metal wynaleziony przez Reardena, spełnia wszelkie oczekiwania. Chętnych do jego zakupu wciąż przybywa. Tymczasem rząd nakazuje mężczyźnie sprzedaż takiej samej ilości materiału każdemu. Hankowi nie bardzo się to podoba, ponieważ chciałby zatrzymać metal dla siebie, zwłaszcza że to ON go wynalazł. Ostatecznie postanawia podjąć radykalne kroki i po prostu się zbuntować. Czy jednak uda mu się to osiągnąć? I co z konsekwencjami takich działań?.

Tytuł oryginału: Atlas Shrugged
Ilość stron: 1176
Okładka: miękka
Cena: 45-60 PLN

STEPHEN R.COVEY - 7 nawyków skutecznego działania.

7 nawyków skutecznego działania - biblia współczesnego człowieka, która w Stanach Zjednoczonych sprzedała się w 10 mln egzemplarzy.

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak - kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne - doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń.

Tytuł oryginału: The Seven Habits of Highly Effective People
Ilość stron: 376
Okładka: miękka
Cena: 22-30 PLN

Jarosław Kaniewski - Aleksander Macedoński. Zdobywca świata

Aleksander Macedoński - pierwszy władca świata, który nie przegrał żadnej bitwy. Doskonały aktor o nieco zachwianej równowadze psychicznej. Szaleniec atakujący zawsze najsilniejsze punkty obrony wroga, ale zdobywający w ten sposób psychologiczną przewagę. Władca staczający co najmniej jedną wielką bitwę w roku. Podobnie jak ojciec uczeń wielkiego filozofa Arystotelesa i również jak ojciec - wiecznie pijany. Wyrachowany polityczny gracz, który niczego nie pozostawiał przypadkowi, choć często stawiał wszystko na jedną kartę. Do hostorii przeszedł nie tylko wielki Aleksander, ale także jego koń Bucefał i węzeł gordyjski, z którym wódz skutecznie się rozprawił.

Tytuł oryginału: Aleksander Macedoński. Zdobywca świata
Ilość stron: b/d
Okładka: miękka
Cena: 10 PLN

Jarosław Kaniewski - Benito Mussolini ... jakiego nie znamy

Benito Mussolini - krwawy dyktator, czy przywódca Włochów i... Włoszek? Ukochany przez kobiety - miał co najmniej 169 kochanek. Wódz faszystowskiego państwa, który uratował więcej Żydów niż osławiony Schindler.

Benito Mussolini nie poddaje się prostym osądom. Jednak historię zawsze piszą zwycięzcy, a Mussolini wybrał Hitlera i zginął po jego stronie. Pamięć o nim jest jednak wciąż żywa. Na Duce jest we Włoszech zapotrzebowanie. Rocznie jego grób odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób, a naprzeciwko cmentarza, gdzie został pochowany, sprzedawane są faszystowskie pamiątki z jego wizerunkiem.

Tytuł oryginału: Benito Mussolini ... jakiego nie znamy
Ilość stron: b/d
Okładka: miękka
Cena: 19 PLN

Hogan Kevin - Psychologia Perswazji

Psychologia perswazji to wykład na temat możliwości osiągnięcia kompromisu w sporze na drodze konstruktywnej dyskusji. Wystarczy przyswoić metody przekonywania, którymi posługują się wpływowe osoby: sławni politycy, wybitni przywódcy duchowi i biznesmeni. Dostrzeżenie znaczenia perswazji w kontaktach personalnych oraz wsłuchanie się w potrzeby partnerów umożliwiają zbudowanie stabilnych związków zarówno uczuciowych, jak i zawodowych. Ten niezwykły poradnik prezentuje praktyczny trening pogłębiania więzi międzyludzkich, przekształcania lęku w siłę i utrwalania osiągnięć w pracy oraz życiu prywatnym.

Tytuł oryginału: The Psychology of Persuasion
Ilość stron: 288
Okładka: miękka
Cena: b/d PLN

Janusz Andrzej Zajdel - Paradyzja

Paradyzja to kolonia orbitalna, która od stu lat nie utrzymuje kontaktów z Ziemią. Jej mieszkańcy stworzyli własny, idealny ustrój społeczny. Ziemianie podejrzewają jednak, że władze kolonii naruszają fundamentalne prawa człowieka. Ziemski inspektor wysłany, żeby zbadać na miejscu sytuację, zastaje świat skrajnie różniący się od tego, co głosi oficjalna propaganda. Wszechobecna cenzura i bezlitosny system wymuszania lojalności zmusza obywateli do stosowania wręcz kabaretowych sposobów komunikacji. Ogarnięty paranoją rząd nie chce nawet ujawnić położenia sztucznej planety.

Tytuł oryginału: Paradyzja
Ilość stron: 196
Okładka: miękka
Cena: 15 PLN

Janusz Andrzej Zajdel - Limes Inferior

W absurdalnym, sztucznie wykreowanym świecie Argolandu, nic nie jest tym, czym się na pierwszy rzut oka wydaje. Drobny kombinator dzięki sprytowi i inteligencji odkrywa prawdę o pozornie idealnym porządku społeczno-ekonomicznym. Sztandarowa powieść Janusza A. Zajdla, twórcy nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce. Główny bohater, Adi Cherryson, alias Sneer, wzorowany jest na postaci kolegi po piórze, Adamie Wiśniewskim-Snergu. Stanisław Lem uznał "Limes inferior" za najoryginalniejszą polską powieść SF, jaką czytał.

Tytuł oryginału: Limes Inferior
Ilość stron: 234
Okładka: miękka
Cena: 17 PLN

Nick Bostorm - Superinteligencja

Niniejsza książka jest odważną i oryginalną próbą znalezienia odpowiedzi na te pytania. Możliwe kierunki rozwoju technologii cyfrowej i jego konsekwencje są trudne do przewidzenia, a rozstrzygnięcie związanych z tym kwestii jest prawdziwym intelektualnym wyzwaniem. Niemniej z niektórych szans i zagrożeń powinniśmy wszyscy sobie zdawać sprawę. Nick Bostrom, wybitny badacz sztucznej inteligencji i transhumanizmu, stara się jasno i klarownie przedstawić przyszłe konsekwencje coraz większego udziału maszyn w naszym życiu, opisuje możliwe komplikacje i strategie rozwiązania ewentualnych problemów. Lektura tej książki jest niesamowitą podróżą na krańce istoty człowieczeństwa, wyprawą do przyszłości inteligentnego życia i prawdziwie fascynującym doświadczeniem.

Tytuł oryginału: Superintelligence
Ilość stron: 488
Okładka: miękka
Cena: 35 PLN

Daniel Estulin - W Imię Allaha

Daniel Estulin w książce W imię Allaha opisał, jak zachodnia cywilizacja – ze Stanami Zjednoczonymi, ich partnerami w NATO oraz sojusznikami, takimi jak Izrael, Arabia Saudyjska i Katar na czele – wykreowała, sfinansowała i rozpętała islamski terroryzm. Autor pokazał, kto z tego konfliktu czerpie największe korzyści i jaki jest jego główny cel – zmiana porządku na Bliskim Wschodzie. Zdaniem Estulina to, czego jesteśmy obecnie świadkami, to nie zwykła religijna wojna, ale raczej pierwsze oznaki geopolitycznych zmian, które będą mieć głębokie i długotrwałe konsekwencje..

Tytuł oryginału: In the Name of Allah
Ilość stron: 320
Okładka: miękka
Cena: 30 PLN