KRYPTOWALUTY JAK ZACZĄĆ?

ROZDZIAŁ XII:
JAK ANALIZOWAĆ PROJEKTY?

Wstęp

Analiza projektów kryptowalutowych jest procesem badania różnych aspektów konkretnego projektu kryptowalutowego, aby zrozumieć jego potencjał i ryzyko. Przeprowadzanie solidnej analizy wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników.

Na co zwrócić uwagę podczas analizy projektu kryptowalutowego

Wytrawni inwestorzy wiedzą, że w przypadku startupów na rynku tradycyjnym upada 90% z nich, w przeciągu 3 lat. Powody oczywiście są różne, a jednak prawie każdy z nich kończy tak samo. Nie inaczej jest na rynku kryptowalut, dlatego musisz wiedzieć, że pomimo poświęcenia ogromnej ilości czasu na analizę projektu, sprawdzenia wszystkich za i przeciw i konsultowania się z wieloma osobami inwestycja w projekt może być stratą środków. Czasami po prostu rynek o tym decyduje. Miej tego świadomość! RYZYKO JEST ZAWSZE! 

Podsumowanie

Inwestorzy powinni dokładnie zrozumieć cel, jakim kieruje się projekt kryptowalutowy, znać doświadczenie zespołu stojącego za projektem, rozumieć strukturę i dystrybucję tokenów, znać plany rozwoju projektu oraz śledzić jego działania na rynku. Ważnym elementem zdaje się być wartość projektu na podstawie jego kapitalizacji rynkowej, a nie tylko ceny tokena. Również jedym z czynników które pokierują projekt w stronę sukcesu jest oddana i  zaangażowana społeczność oraz transparentności projektu, wskazując tu na otwarty kod źródłowy jako jeden z kluczowych czynników.