18 czerwca 2023 Piotr Sobiecki

INJECTIVE PROTOCOL

Injective protocol, czyli blockchain zbudowany dla finansów.

Injective to jedyny blockchain, w którym programiści mogą znaleźć solidne, gotowe do użycia moduły, takie jak całkowicie zdecentralizowana księga zamówień, którą można wykorzystać do budowy różnorodnej gamy wyrafinowanych aplikacji. Ponadto Injective jest otwartą, interoperacyjną platformą inteligentnych kontraktów.

Injective jest zbudowany przy użyciu pakietu Cosmos SDK i jest w stanie osiągnąć natychmiastową ostateczność transakcji przy użyciu struktury konsensusu Tendermint dowodu stanu. Ponadto Injective może ułatwić szybkie transakcje międzyłańcuchowe w największych sieciach warstwy pierwszej, takich jak Ethereum i Cosmos Hub.

Ekosystem Injective zapewnia nieograniczoną i bezprecedensową możliwość dostępu do zdecentralizowanych rynków finansowych, produktów, usług i narzędzi.

Użytkownicy mogą tworzyć dowolny rynek finansowy za pomocą szybkiego, międzyłańcuchowego, z zerowej opłatą za gaz, bezpiecznego i w pełni zdecentralizowanego protokołu wymiany Injective.

Infrastruktura handlowa Injective jest w całości obsługiwana przez centralną księgę zleceń z limitem, która integruje przyjazny dla użytkownika interfejs i szybkość scentralizowanych giełd z przejrzystością giełd zdecentralizowanych. Unikalny, zdecentralizowany protokół wymiany zleceń iniekcyjnych jest w stanie obsługiwać handel między łańcuchami krypto, perpetuals, futures, syntetyków i różnych aktywów w różnych blockchainach, takich jak Ethereum, BSC i Cosmos.

Ekosystem Injective obejmuje ponad 100 projektów i ponad 200 000 członków społeczności z całego świata. Injective jest wspierany przez grupę wybitnych inwestorów, takich jak Binance, Pantera Capital i Mark Cuban.

INJ jest natywnym tokenem Injective Protocol. INJ jest aktywem, które służy do zarządzania, przechwytywania wartości wymiany, wydobywania płynności i obstawiania. 60% wszystkich opłat za wymianę jest przeznaczanych na odkupienie i spalanie INJ co dwa tygodnie, co pozwala na drastyczne zmniejszenie podaży INJ w czasie. Oprócz tego transakcje na protokole wprowadzone przez nowe projekty ekosystemów Injective również pomagają spalić więcej INJ.

Injectvie Labs to firma badawczo-rozwojowa, która jako pierwsza zaczęła przyczyniać się do tworzenia protokołu Injective.

Eric Chen jest współzałożycielem Injective Labs. Przed założeniem Injective pracował jako badacz kryptograficzny i trader w dużym funduszu kryptograficznym, gdzie prowadził innowacyjne, neutralne rynkowo działania handlowe w przestrzeni blockchain, a także inwestycje w znane firmy, takie jak 0x, ChainLink i Cosmos. Chen ma rozległą wiedzę na temat protokołów blockchain i tradycyjnych finansów, a także natywną wiedzę na temat protokołów i społeczności opartych na blockchainie zarówno wschodnim, jak i zachodnim.

Albert Chon jest dyrektorem ds. technologii w Injective Labs. Ukończył studia licencjackie i magisterskie z informatyki na Uniwersytecie Stanforda i był inżynierem rozwoju oprogramowania w Amazon. Jest dobrze znany z pionierskiego tworzenia nowego standardu Ethereum, który jest obecnie używany w wielu dużych projektach, i współzałożył Injective Labs z Ericiem Chenem.

Injective umożliwia każdemu dostęp, tworzenie i handel nieograniczoną liczbą rynków DeFi. Oznacza to, że kryptowalutami, kontraktami futures, perpetuals i zaawansowanymi finansowymi instrumentami pochodnymi można handlować na Injective w całkowicie zdecentralizowany sposób. Transakcje są błyskawiczne, osiągają natychmiastową ostateczność i nie kosztują absolutnie żadnych opłat za gaz. Użytkownicy Injective mogą bezproblemowo handlować w różnych sieciach blockchain, takich jak Ethereum, Cosmos i Binance Smart Chain. Injective jest również w stanie ułatwić transakcje w projektach opartych na Cosmos, takich jak Terra.

Injective to pierwszy niestandardowy, interoperacyjny protokół stworzony dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych. Każdy może tworzyć nowe cross-chain DApps, korzystając z narzędzi opartych na Ethereum, szybkich czasów transakcji otrzymując jednocześnie niezrównane zachęty dla programistów.

Natywna kompatybilność z Ethereum pozwala programistom wykorzystać istniejące narzędzia Ethereum do ich DAppsów. Każdy może uruchamiać aplikacje DeFi w równoległych łańcuchach, aby dotrzeć do milionów użytkowników z nieskończoną skalowalnością.

Blockchain protokołu Injective działa w oparciu o mechanizm konsensusu oparty na Tendermint. Walidatorzy pomagają zabezpieczyć sieć, jednocześnie czyniąc ją bardziej zdecentralizowaną.

Mechanizm konsensusu Injective zapewnia natychmiastową ostateczność transakcji, prowadząc do 99% niższego śladu węglowego.


1. Informacje podstawowe

 • Rok powstania – 2020
 • Blockchain – POS Tendermint

2. Tokenomia

Wstępna początkowa wartość INJ została ustalona na 100 000 000 tokenów i będzie z czasem wzrastać poprzez nagrody za staking. Docelowa inflacja INJ wyniesie wstępnie 7% w momencie powstania i z czasem spadnie do 2%. Stopniowo całkowita podaż INJ może być niższa niż podaż początkowa z powodu mechanizmu deflacji.

 • zasobu w obiegu –  65 005 555
 • łączne zapasy – 100 000 000
 • maksymalne zasoby – 100 000 000

3. Portfele

 • Portfel przeglądarkowy – Metamask, Keplr,  Torus, InjectiveHub
 • Portfel mobilny – Metamask, TrustWallet, Safepal
 • Portfel desktopowy –
 • Portfele sprzętowe – Ledger , SafePAL, Trezor

4. Social Media / Marketing

5. Ekosystem / Ekonomia

6. Team

7. Ceny

 • ATH – 24,89 usd (30-04-2021)
 • ATL – 0,65 usd (03-11-2020)
 • Aktualna cena – 1,39 usd (19-07-2022)
 • Miejsce w Market Capie – #286 (19-07-2022)

8. Podsumowanie

 • Zoptymalizowany pod kątem zdecentralizowanych finansów: Injective zapewnia gotowe do użycia kompleksowe narzedzia
 • Injective jest w stanie ułatwić płynne transakcje między łańcuchami Ethereum, Moonbeam i IBC, takich jak CosmosHub.
 • Programiści mogą łatwo uruchamiać własne aplikacje oparte na inteligentnych umowach na platformie Injective. Inteligentne kontrakty, które działają w innych sieciach obsługujących CosmWasm, można bezproblemowo przenieść do Injective.
 • tokeny uruchamiane w Injective mogą być domyślnie eksponowane w wielu sieciach
 • Intuicyjne środowisko programistyczne obsługiwane przez Rust i Golang